7 בפברואר 2012

גמילה מהתמכרויות

גמילה מהתמכרויות

אנשים רבים מעידים על עצמם כי הם מכורים לדבר מה או אחר- אדם אחד אינו מסוגל לעבור את היום בלי לעשן סיגריות, אחר אינו מצליח לעבור את היום ללא ביצוע פעילות גופנית, אחר מכור לאכילה ועוד. לכל ההתמכרויות יש סממנים דומים- את כולן מאפיינת אובססיביות לנושא, התעסקות רבה, השקעת משאבים נפשיים וכלכליים בכדי להשיג את אותו החומר או הפעילות, הזנחת תחומי העניין השונים, ביצוע הפעולה למרות הידיעה שהיא מזיקה וכו'.

למה אנשים מתמכרים?

 אחת ההתמכרויות המוכרות הנפוצות ביותר הינה התמכרות לסמים ואלכוהול. התמכרויות אלו הפכו להיות בעיה חברתית, כך שבמקרים רבים סובלים מהם בני נוער, אך כמובן שגם מבוגרים. הסיכון לסבול מההתמכרות תלוי במשפחה, בסובבים, בחשיפה לפעילות הממכרת וחוסר יכולת לעמוד בפני הפיתוי ועוד.

כמו כן, עשויה ההתמכרות להיות תוצאה של גנטיקה (כלומר למכור יש נטיות פיזיולוגיות וגנטיות אשר משפיעות על alt-coins.top נטייתו להתמכר) או בצורך לחוש שליטה (פרדוקס). במצבים של צורך בשליטה, מרגיש המכור כי ההתמכרות מאפשרת לו לשלוט בחייו. "בעזרתה" הוא יודע כיצד להתנהל ולכן אינו יכול לאבד אותה.

 יש לציין כי כל פעולה אשר מתבצעת באופן מוגזם איננה בריאה, אך ההתמכרויות שונות זו מזו ברמת הנזק שהן גורמות למכור.

אמרו די לרעש הפנימי ופנו זמן איכות לעצמכם

אחת התופעות המרכזיות אשר מאפיינות את המכורים היא הזנחת התחביבים והפעילויות שנהגו לבצע בעבר. כמו כן, ישנו חוסר עניין ללמוד דברים חדשים ולהתפתח. באמצעות הוספת תחומי עניין לחיים- גם אם הדבר מתבצע בכוח, ניתן לצור עניין נוסף בתחומים שאינם קשורים להתמכרות, להכיר אנשים חדשים או לבלות עם חברים (במידה והם לא התרחקו בשל ההתמכרות) ולהבין שניתן לנצל את הזמן בדרכים נוספות. באמצעות תחביבים שונים אשר גורמים למכור "לצאת מהבועה" ולראות אנשים אחרים, ניתן להקל ואף להתגבר על ההתמכרות. על ידי ביצוע פעילות גופנית, רישום לחוג, הליכה להרצאות קצרות (ישנן הרצאות אשר גובות מחיר זול) אשר עוסקות בתחומים שונים כגון- רפואה, צורות חשיבה, דמוקרטיה, רדיו וכו', יהיה ניתן לצור עניין בתחום אחר, מסקרן ובריא. (כמובן שאין .להגזים גם כאן)

תוכלו לקבל מידע נוסף בנושא באמצעות לחיצה על הקישור:

גמילה מהתמכרויות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים מאת asafd

קטגוריה

Featured